פעילויות לילדים הן משהו שכל הורה צריך לחדש מפעם לפעם אך בשלב מסוים אין רעיונות. במאמר הבא נציג בפניכם פעילויות שאפשר להכין מחומרים שיש לכולם בבית.

פעילויות לילדים – דברים של גדולים

אפייה

זה לא סוד שילדים קטנים אוהבים דברים טעימים כמו עוגות ועוגיות. אנחנו אומרות לכם מניסיון – הם יאהבו את זה עוד יותר אם הם יכינו אותם בעצמם. אפייה בצוותא עם הילד שלכם, היא פעילות שמביאה הרבה יתרונות. ללמוד לקרוא ולהבין מתכונים, למדוד זמן, המתנה בסבלנות והחשיבות של תשומת לב הם רק חלק מהיתרונות של אפייה עם הילד שלכם ובסופו של דבר, הם יקבלו תגמול מעולה וטעים.

פעילויות לילדים
פעילות מאוד מהנה עבורם

תחפושות

ילדים אוהבים מאוד לשחק במשחקי תפקידים שונים ולהתלבש בהתאם לתפקיד. בין אם זה רופא, חייל או שוטר, אתם יכולים להביא את המשחק של ילדכם לחיים בעזרת כמה כובעים וכלים שיש בבית.

שני גביעים של קוטג' או יוגורט המחוברים בחוט יכולים להיות הסטטוסקופ של ילדם הרופא למשל. הפעילו את הדמיון שלכם ותנו לילד שלכם להוציא החוצה את שלו.

פעילויות לילדים – תוציאו לאור את היצירתיות שלהם

כלי נגינה

קחו אורז לא מבושל והניחו אותו בתוך גליל קרטון של נייר טואלט או נייר סופג וסגרו את שתי הקצוות בעזרת ניילון נצמד או כל חומר אחר שיעשה את העבודה. כלי זה נקרא "מוריד הגשם". תנו לילד לנענע את כלי הנגינה החדש שלו ותראו אותו נהנה.

דרך נוספת ליצור כלי נגינה אחר הוא להדביק יחד קשיות פלסטיק שנחתכו באורכים שונים ומהם תקבלו מפוחית מאולתרת ונחמדה. יחד עם מוריד הגשם ועוד כלי נגינה מאולתרים כמו כמה סירים וכפות עץ בתור מערכת תופים, אתם יכולים להקים להקה משפחתית.

קולאג' תמונות

אם יש לכם אוסף של עיתונים ישנים או מגזינים, תנו אותם לילד וצפו בקסם קורה. הוא יכול לגזור תמונות שונות (כמובן אם הוא יודע להשתמש במספריים באופן בטוח) ולהדביק אותן על בריסטול או לשדכן יחד בצורות שונות כדי ליצור קולאג' יפה בעיצובים שונים ומגוונים.

סיפור

זוהי פעילות מדהימה בעבור הילדים שלכם. תנו לילד כמה דפים, צבעים, עפרונות, מדבקות ועוד כל מיני חומרי יצירה ובקשו מהם להכין ספר. הסבירו להם את העיקרון ומה חייב להיות (דמויות, עלילה וכדומה) ותנו להם לצייר ולכתוב בעצמם את הסיפור שלהם. לאחר שהם סיימו, קראו יחד את הספר.

פעילויות לילדים
פעילות יצירתית מאוד

המציאו צעצוע חדש

הכינו צעצוע חדש מחומרים ביתיים. הצעצוע יכול להיות בובה מחומרים כמו כמה קשיות וגליל נייר, הוא יכול להיות משהו מסובך יותר כמה רמפה למכוניות צעצוע העשויות מכמה דפי מדפסת, גלילי נייר ודבק או כל דבר אחר שמעניין את הילד שלכם.

פעילויות לילדים – פעילויות כיפיות נוספות

עמדת האכלה לציפורים

בניית עמדת האכלה לציפורים הוא פרויקט ביתי קל יותר משנראה וילדכם יאהב לראות את סוגי הציפורים השונים ובעלי חיים אחרים מגיעים לעמדה שהוא בנה. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא אצטרובל, לתת לילד למרוח אותו בחמאת בוטנים, שוקולד או כל ממרח אחר, לחבר חוט ולתלות אותו בחוץ במקום שיהיה אפשר לראותו בבירור. תוך מספר דקות יגיעו כמה ציפורים כדי ליהנות מהאוכל הזמין.

פעילויות לילדים

מטוסי נייר

פעילות קלאסית וכיפית שאפשר לעשות בפנים הבית או בחוץ שכולנו נהנינו ממנה עוד כשהיינו ילדים בעצמנו. מטוסי נייר לא חייבים להיות פשוטים. יש המון דרכים ליצור מטוס ייחודי כמו לצבוע אותו, להדביק אליו בובה קטנה של הילד בתור הטייס או פשוט עיצובים שונים ומשונים. חפשו באינטרנט איך להכין מטוסי נייר.

קשה להעסיק ילדים ובשלב מסוים כבר נגמרים הרעיונות. אנו מקווים שהצלחנו ליצור לכם עוד כמה דקות של תעסוקה לילדים ושהם אכן נהנים מפעילויות אלו. ישנן המון פעילויות שונות שאפשר להכין מחומרים שיש בכל בית. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתת ליצירתיות שלכם ושל הילד שלכם לצאת החוצה.

רוצים לקרוא מאמרים בנושא נעלי צעד ראשון? אם כן, לחצו כאן.

שאלות נפוצות

פעילויות לילדים – מהן הפעילויות המהנות הפשוטות ביותר?

פעילויות מהנות ופשוטות מאוד יכולות לכלול הכנת מטוסי נייר, ציור, משחקי תפקידים ועוד.

פעילויות לילדים – איך אפשר להוציא את היצירתיות של הילד בפעילויות?

כל מה שאתם צריכים זה לתת לילד להוציא את היצירתיות של עצמו. תנו לו ליצור סיפור משלו עם ציורים שהוא צייר בעצמו, תנו לו להכין צעצועים ביתיים, להכין קולאג' מתמונות וישנן עוד המון אפשרויות לביטוי היצירתיות של הילד.

פעילויות לילדים – אילו פעילויות מהנות אפשר לעשות הורים וילדים יחד?

האמת, שכל הפעילויות יכולות להיות בשילוב של ילדים והורים. הדרך הנוחה ביותר היא לתת לילדים לעזור בפעילויות שאתם מבצעים. במידה ואתם מבשלים, תנו לילד לבשל יחד איתכם ותנו לו לעזור במה שהוא יכול.