להיות הורים זה לא פשוט. צריך כל הזמן להיות בדאגה, להיות מוכן לכל תרחיש ולנסות כל הזמן לספק לילד שלכם את הטוב ביותר. הורות זה קשה ומעצבן אך יש משהו אחד שכולם מסכימים עליו – זה מתגמל.

למרות זאת, ישנם כמה דברים שפשוט מפתיעים אתכם כשאתם הופכים, ביום בהיר אחד, להיות הורים. את הדברים הללו, אף אחד לא מספר לכם והם נופלים עליכם כרעם ביום בהיר. כדי להקל עליכם, אנחנו נהייה אלו שנספר לכם את הדברים האלה. אז הנה 10 דברים שאף אחד לא מספר לפני שאתם נהפכים להורים:

להיות הורים – אנשים ישנאו את השם של הילד

לאהוב משהו זה עניין סלקטיבי. לא משנה איזה שם תבחרו, גם אם אתם רוצים להיות הכי מקוריים, הולכים לפי המסורת או קוראים לילד על שם הסבא רבא של הסבתא, מישהו לא יאהב את השם. אין מה לעשות, אי אפשר לקלוע לטעם של כולם ולפחות מישהו אחד יעקם את האף כשהוא ישמע את השם של התינוק שלכם. גם יכול מאוד להיות שהילד לא יאהב את השם שלו כשהוא יגדל. זה קרה כבר ליותר מזוג הורים אחד.

אל תתרגשו, זה קורה לכולם ואין מה לעשות בעניין. הכי חשוב זה שאתם תאהבו את השם ועוד יותר חשוב, את הילד.

להיות הורים – להוריד חזרה במשקל לאחר הלידה זה קשה יותר משחושבים

הרבה מאוד פעמים רואים את המפורסמות בגזרה חטובה כבר חודש אחרי הלידה. משהו כאן לא מסתדר. זה הרבה יותר קשה להוריד חזרה את המשקל ממה שחושבים. הרבה פעמים אומרים שזה קשור להנקה אך זה לא נשמע הגיוני. אם הדבר היחידי שאישה עושה זה להניק, להתאמן ולאכול רק ירקות כל היום, רק אז היא אולי תוריד את המשקל חזרה אך זה מאוד לא בריא. קחו את הזמן כדי להוריד חזרה במשקל, זה יגיע בסופו של דבר.

להיות הורים – איך דרך נוחה ללדת

זה לא משנה אם אתן בוחרות לעשות את זה באופן טבעי, לקחת אפידורל או שאתן בכלל זקוקות לניתוח קיסרי – אין שום דרך נוחה להוציא את התינוק. כל הדרכים הן לא נעימות וכואבות. חשוב לקחת בחשבון שיכול להיות שהתוכניות שלכן ישתנו כשיתחילו הצירים ואתן תחליטו בכל זאת לקחת אפידורל למרות שרציתן לידה טבעית. אל תהיו סגורות לאפשרויות הפרושות בפניכן. בסופו של דבר, אתן תקבלו את המתנה הכי גדולה ויפה שיש בעולם.

להיות הורים – הנקה זה סיוט

הנקה זה לא כל כך נעים בהתחלה (וגם בהמשך האמת) אך בשלב מסוים מתרגלים. ההרגשה שמישהו נתלה על החזה שלכן באופן קבוע היא לא נוחה וגם כל העניינים מסביב כמו שאיבה או הנזילות שיכולות לצוץ בכל רגע ביום, גם אם זה דווקא ברגע הכי לא מתאים.

להיות הורים – הטיפול לאחר ניתוח קיסרי כולל כלים משרדיים

לא כולן יחוו את זה אך במידה ואתן זקוקות לניתוח קיסרי, בטיפול לאחר מכן ישתמשו בכמה כלים משרדיים כמו אקדח סיכות. זה אומנם נשמע מאוד חובבני אך אלו הם כלים כירורגיים לכל דבר ועניין.

להיות הורים – "תישנו כשהתינוק ישן" זו עצה מעצבנת

תינוקות לא ישנים בצורה רציפה או בשעות קבועות ונוחות ולכן, לישון כשהתינוק ישן, זו משימה בפני עצמה. הדברים היחידים שאפשר לעשות כשהתינוק ישן זה את הדברים שאי אפשר לעשות כשהתינוק ער כמו לראות את סדרת הטלוויזיה שלכם, לסדר קצת את הבית (ואת החיים שלכם) או סתם לנוח מבלי שיפריעו לכם כל שנייה.

להיות הורים
זה לא יקרה כשהתינוק ישן

להיות הורים – ישפטו אתכם כל הזמן

בואו נקווה שיעשו זאת בשקט ולא בפניכם. הסיבות לשיפוט השטחי הן חוסר ביטחון ביכולת שלהם להיות הורים וגם לכל אדם יש תפיסה שונה על איך נכון לחנך, להתנהג וכדומה ויכול להיות שהם פשוט לא מסכימים עם הדרך שלכם. זה בסדר גמור ומותר שלכל אחד תהייה דעה משלו אך זה לא משהו שאתם צריכים להתרגש ממנו. תמשיכו בדרך שלכם ואל תיתנו לאף אחד להסיט אתכם ממנה.

להיות הורים – ההורים שלכם יצחקו עליכם

כשאתם הורים טריים, ההורים פתאום נזכרים לספר את כל סיפורי המעשיות שלכם בתור תינוקות. על איך השארתם אותם ערים בכל לילה ואיך היה קשה להשגיח עליכם כי הייתם כל כך שובבים ועוד. מבחינתם, זו הנקמה שלהם בכם כי הם מסתכלים מהצד ורואים אתכם מתזזים סביב הילד והם רק מפנקים אותו ומסתכלים מהצד בהנאה. אם בא לכם להיות קצת ערמומיים, אתם יכולים לבקש מהם שיעזרו לכם ויסבירו לכם איך מחליפים חיתול מסריח ושאר "עבודות שחורות" כאלה.

להיות הורים – סימני מתיחה זה מבאס

למרות כל הקמפיינים שמעודדים לקבל את עצמכן כמו שאתן (וזה חשוב מאוד!), זה עדיין מאוד קשה לקבל את העובדה שהגוף שלכן נמתח והשאיר עליכן סימנים שיעידו על כך. אנחנו לא חושבות שיש מישהי שאכן מקבלת את סימני המתיחה באהבה ולכולן יש איזושהי שנאה אליהם. זה בסדר וטבעי לגמרי ולאט לאט אתן אולי לא תאהבו את הסימנים אך בהחלט תתרגלו אליהם.

להיות הורים – לידה לא מעלה את סף הכאב שלכן

שעווה עדיין תכאב, מריטת שיערות עדיין לא תהייה נעימה ואם תקבלו מכה באצבע הקטנה של הרגל, אתן עדיין תצעקו אל השמיים. לידה היא כידוע חוויה מדהימה אך לא נעימה ולמרות כל זאת, היא לא מעלה את סף הכאב שלכן ויש לקחת זאת בחשבון.

זהו, אתם מוכנים להיות הורים. טוב, אולי לא במאה אחוז אך אתם יודעים יותר דברים ממה שהייתם יודעים אם לא הייתם מגיעים למאמר זה. בבלוג שלנו יש עוד המון דברים שהורים טריים, או זוגות בהריון צריכים לדעת כמו המון מידע בנושא נעלי צעד ראשון למשל. אם מעניין אתכם לקרוא עוד, לחצו כאן.