נעלי ספורט מתאימות יכולות לעשות את כל ההבדל בעבור הילד שלכם. הנעל הנכונה, תשמור על רגלו של הילד ותמנע פציעות לעומת נעליים לא מתאימות שיגרמו להן. זה קשה מאוד לבחור נעליים. אתם עומדים אל מול הקיר הענקי הזה המלא בנעליים מקצה אל קצה ואתם פשוט לא יודעים במה לבחור בעבור הילד שלכם. קודם כל, תנו לו לבחור בעצמו, ככה אתם יודעים בוודאות שהוא יאהב אותן. שני, יש כמה דרכים פשוטות ביותר להבטיח את בחירת הנעליים הנכונות בעבור הילד שלכם. במאמר הבא, נציג אותן ונסביר כל אחת ואחת מהן כדי שלא תהיו חסרי כל מושג כשאתם לוקחים את הילד לחנות הנעליים.

נעלי ספורט – הנעל שיש לחבר שלו, לא בטוח מתאימה לו

כמו שיש נעליים שונות, גם יש רגליים שונות. כל ילד מתפתח בצורה שונה וייחודית ולכן, יכול מאוד להיות שהנעליים שמתאימות לחבר שלו, לא יתאימו לו, לא משנה כמה הן יפות וכמה הוא מעוניין בהן. אך פעם לא תהייה הסכמה של 100 אחוז על דגם נעליים מסוים מכיוון שהבחירה כאן היא אינדיבידואלית. לכן, אתם צריכים לבחור את הנעליים שמתאימות לילד.

אל תסתמכו על המלצות של אנשים או על פרסומות בטלוויזיה. הבחירה של הנעליים חייבת להיות מושכלת. הנעליים המושלמות לאחד, יכולות להיות הסיוט של אחר. אז כשאתם בוחרים נעליים לילד, אל תיקחו את אלו שנראות להם הכי יפות או אלה שהחבר שלו נועל. בדקו קודם שהם מתאימות לילד ורק במידה שהן אכן מתאימות, אפשר לקנות לו אותן.

נעלי ספורט – השטח שבו הילד נמצא

הילד שלכם זז המון במהלך היום. בהפסקות בית הספר הוא הולך, רץ, קופץ ועוד וחשוב מאוד שהנעליים, ישמרו על הרגליים שלו ככל האפשר. חלק חשוב בשמירה על הרגליים היא לדעת מהו השטח שבו הילד שלכם נמצא. למשל, אם אתם יודעים שהילד נמצא ברוב ההפסקות על מגרש הכדורגל של בית הספר, אתם יודעים שהוא על משטח אספלט. ואם אתם יודעים שהוא פחות מתחבר למשחקי כדור, יכול להיות שהוא נמצא במדשאות.

הנעליים השונות יתאימו למשטחים השונים ואם הילד שלכם לא מתחבר לכדורגל, אל תקנו לו נעלי כדורגל המתאימות לאספלט כי אולי הן לא יתאימו לדשא ולא ישמרו על הרגל שלו כמו שצריך. אתם מכירים את הילד שלכם הכי טוב ואתם יודעים מה הוא אוהב לעשות. התאימו את הנעליים כך שהם ישמרו עליו תוך כדי הפעילות שלו.

נעלי ספורט – המידה

ילדים גדלים מהר מאוד ויכול מאוד להיות שתקנו לו נעליים חדשות ולאחר חודשיים או שלושה, הם כבר לא יתאימו מכיוון שהם יהיו לו כבר קטנות מדי. הרבה הורים מנסים להקדים תרופה למכה וכדי לא לבזבז המון כסף בקניית נעליים לילד, קונים לו מראש מידה אחת גדולה יותר כך שהוא "יגדל לתוכן". זוהי טעות רצינית וחמורה.

לא סתם יש מידות נעליים, אחרת כל הנעליים היו באותו הגודל וכולם היו צריכים לגדול לתוכן. בחירת נעליים במידה הנכונה תעזור לשמור על הרגל של הילד. נעליים קטנות מדי ילחצו על רגלו ויגרמו לפגיעה רצינית בהתפתחות התקינה של הרגל מכיוון שלא יהיה לה לאן להתפתח. נעליים גדולות מדי יגרמו לכך שלילד אין מספיק תמיכה ברגל, מה שעלול לגרום לפציעות.

נעלי ספורט
חשוב לבחור במידה הנכונה

נעלי ספורט – הדריכה על הקרקע

כשאנחנו רצים, לפעמים התנועה של הרגל שלנו היא שונה משל האחר. חלק מהאנשים נוחתים על העקב, חלק על כריות האצבעות וחלק על אמצע הרגל. פיצ'רים מיוחדים בנעליים יכולים להתאים לילדכם לפי הדרך שבה הוא נוחת על הרגל. נעליים מסוימות יתאימו לנוחתים על העקב, נעליים מסוימות יתאימו לנוחתים על האצבעות וכדומה. בדקו איך הילד שלכם רץ וכך תוכלו להתאים לו את הנעליים הנכונות בשבילו.

נעלי ספורט – לא חייב לשנות

אם אתם יודעים שמשהו מתאים לילד שלכם, אין צורך להתפתות ולקנות לו נעליים של חברה אחרת רק כי שמעתם עליה דברים טובים. כמו שכבר אמרנו, יכול להיות שנעליים מומלצות, לא יהיו טובות לילד שלכם ולכן, אם כבר מצאתם משהו שמתאים לו, אין שום סיבה להחליף אותן. הישארו את המותג שאתם יודעים שטוב לילד ובחרו בנעליים שלהם.

נעלי ספורט – תנסו כמה דגמים

למרות שאתם בוחרים בנעליים של אותה הפירמה בכל פעם, הדגמים משתנים ורצוי לבחור בדגמים שונים בכל פעם. הסיבה היא שלנעליים השונות, יש יתרונות שונים ויכול מאוד להיות שאם תתקעו על דגם מסוים ולא תתקדמו, אתם מונעים מהילד לקבל יתרונות של נעליים אחרות שאולי הם חשובים. יש נעליים שיעזרו לעיצוב נכון וטוב יותר של קשת הרגל ויש כאלה שיהיו לו נוחות יותר. לכל נעל יתרונות משלה וחשוב לקחת אותן בחשבון בקנייה שלהן.

נעלי ספורט – פתק החלפה

הרבה מאוד פעמים, הנעליים שנוחות ומתאימות לילד בחנות, מתגלות כלא נוחות לאחר השימוש בהן. לכן, חשוב מאוד לבקש פתק החלפה לנעליים, במידה וזה אפשרי, כדי שתוכלו להחזיר את הנעליים אם הן באמת לא מתאימות.

בחרו את הנעליים המתאימות בעבור הילד שלכם כדי לוודא שהוא נמצא בידיים טובות (או יותר נכון, נעליים טובות). שימו לב למידה הנכונה, למשטח שעליו הוא רץ ומשתולל, לצורה שבה הוא רץ ודורך על הרגל ובחרו את הנעליים האידיאליות לפי האלמנטים הללו. שימו לב שאתם בוחרים בעבור הילד ולכן אל תשתלטו על הבחירה אלא השאירו אותה בידיים של הילד.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים על נעליים, לחצו כאן.