משחקי התפתחות עוזרים מאוד לפיתוח החשיבה וההבנה של הילדים שלכם. אלה הם יתרונות נוספים וחבויים שמשחקים מעניקים בנוסף להנאה של מי שמשחק בהם. לילדים זה חשוב מאוד כיוון שככה הם מעסיקים את עצמם אז במקום שהם יהיו דבוקים למסך (לא משנה איזה), הנה רעיונות ל-5 משחקי התפתחות קלילים, כיפיים ומלמדים לילדים שגם ההורים יכולים לשחק.

משחקי התפתחות – קוביות

קוביות הן משחק מעולה לשיפור ההבנה של צורות, צבעים וגדלים אצל הילד שלכם בנוסף לפיתוח היצירתיות. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתת לו את הקוביות ופשוט לצפות בו משחק ונהנה. אם אתם רוצים לעזור לו (והוא מספיק גדול בשביל זה) אתם יכולים לשאול אותו מהם הצבעים של הקוביות או לבקש ממנו לסדר אותן לפי הגודל שלהן.

משחקי התפתחות
קוביות הן משחק התפתחות מעולה

משחקי התפתחות – המלך אמר/חפש את המטמון

אלו משחקי התפתחות מעולים המלמדים ילדים לעקוב אחר הוראות, משפרים את הקשב, הריכוז, המודעות שלהם למרחב ואת ההבנה הקוגניטיבית שלהם.

חפש את המטמון הוא משחק שיכול להעסיק את הילדים למשך כמה שעות. הקפידו שההוראות יהיו מובנות ולא מסובכות מדי (התאימו אותן לגיל המשתתפים). המטמון הסופי לא חייב להיות משהו מיוחד. ילדים ישמחו למצוא גם כמה ביצי קינדר בסופו של המשחק.

הצעה – הפכו את המשחק ללימודי. תנו להם לפתור חידות, ללמוד על צמחים וחיות או כל נושא לימודי אחר העולה על דעתכם.

משחקי התפתחות – פאזלים

פאזלים הם משחקי התפתחות המתאימים לכל גיל ולא רק לילדים!

הם דרך נהדרת לפתח את התפיסה המרחבית, התיאום, פתרון הבעיות, הכישורים הקוגניטיביים והמיומנויות המוטוריות של ילדכם ושלכם. חידות הוכחו כמשחקים מעולים להתפתחותו של המוח.

משחקי התפתחות
מפתח את פתרון הבעיות

משחקי התפתחות – מסלול מכשולים

זהו משחק מעולה לחיזוק השרירים, לשיפור הכושר, מוטוריקה גסה, תפיסה חזותית, תכנון מוטורי, איזון, תיאום, פתרון בעיות וחשיבה ביקורתית.

זהו משחק הנחשב לטוב ביותר לילדים מכיוון שהוא משפר המון דברים מגוונים ושונים. הוא קל מאוד להכנה, אתם ממש יכולים לבנות מסלול מכשולים בסלון הבית שלכם.

מסלול מכשולים סטנדרטי יכלול – משהו ללכת עליו, משהו לזחול תחתיו, משהו לקפוץ מעליו, משהו לזרוק (למרחק מסוים/לקלוע) ועוד כל דבר אחר שעולה בדעתכם.

דבר חשוב מאוד – וודאו שמסלול המכשולים שלכם הוא בטיחותי!

משחקי התפתחות
הוא אולי לא ייראה ככה, אבל אתם בהחלט יכולים לבנות אחד

משחקי התפתחות – משחק הזיכרון

משחקי זיכרון מסייעים בשיפור הזיכרון באופן מהנה ומשעשע. משחקי זיכרון עוזרים להפעיל את מוח, לשפר את הריכוז, לשפר את הפונקציונליות הקוגניטיבית, לאמן זיכרון חזותי, להגביר את המיקוד ואת תשומת הלב.

אם נמאס לכם ממשחק הזיכרון המסורתי, אתם יכולים להמציא וריאציה משלכם למשחק. אתם יכולים להכין כרטיסיות עם תמונות של החפצים ולחפש את הכרטיסייה עם שם החפץ. אפשר לכתוב על כרטיסיות שמות של חיות בזכר ונקבה ולמצוא את הזוגות המתאימים (לדוגמא – אם פתחתם את הכרטיסייה שכתוב עליה "אריה", אתם צריכים למצוא את הכרטיסייה שכתוב עליה "לביאה").

 

ישנם עוד הרבה משחקי התפתחות מעולים אך אלו הם 5 משחקי ההתפתחות הקלים, המהנים והמלמדים ביותר. שחקו בהם יחד עם הילד שלכם ובמשחקים גדולים (חפש את המטמון, מסלול מכשולים) אפשר אפילו לצרף את החברים שלהם. חוץ מהעובדה שזה יעסיק אותם לזמן רב הם ילמדו המון מבלי לשים לב בכלל כי הלמידה תהייה במסווה של הנאה ומשחק. נצלו את זה לטובתכם, תוציאו אותם מהבית ונתקו אותם מהמסכים. זוכרים כמה כיף היה לנו כששיחקו בחוץ בילדות? למה שהילד שלכם יפסיד את זה?

רוצים לקרוא מאמרים בנושא נעלי צעד ראשון? אם כן, לחצו כאן.