יום הולדת אומנם מבשר חגיגה נחמדת, אבל אם להורים אין רעיון לאיך לחגוג, זו יכולה להיות בעיה. יש גם שאלות שצריך לשאול – האם מזמינים את ילדי הגן והוריהם או שרק את המשפחה הקרובה? איזו עוגה מכינים? או בכלל קונים? איזה כיבוד צריך להיות?

במאמר הבא, אנו נציג בפניכם רעיונות שיכולים לעזור לכם לתכנן את יום ההולדת הראשון של הילד שלכם בצורה קלה ומהירה יותר, כך שירד לכם קצת לחץ מהראש.

יום הולדת – ההזמנות

להזמין את האנשים למסיבה, זה הצעד הראשון שיש לחשוב עליו. ההזמנה הנכונה יכולה לעשות לכם טוב על הלב כמו גם למוזמן. אפשר לעשות הזמנות אישיות, כך שעל כך הזמנה יהיה כתוב שם המוזמן. השאלה היא כזו – האם מכינים הזמנות נייר רגילות שנשלחות בדואר, או שעושים הזמנות אלקטרוניות?

הזמנות נייר, נותנות תחושה של פעם, של זמנים בהם הייתה תקשורת בין אישית לעיתים קרובות יותר ולעומת זאת, הזמנות אלקטרוניות, הם פופולריות יותר כיום ודרכן אתם גם יכולים לדעת מי מתכוון להגיע ומי לא.

הזמנות אלקטרוניות, יכולות להישלח באמצעות הזמנה לאירוע בפייסבוק, שליחת מייל עם ההזמנה או הזמנה דרך הודעת ווצאפ. אתם תחליטו מהי הדרך הנוחה והמתאימה לכם ביותר.

יום הולדת
ההזמנה היא הדבר הראשון שרואים

יום הולדת – בחירת האוכל

כיום, ילדים יותר רגישים למאכלים מסוימים מאשר בעבר והורים רבים דוגלים באורח חיים מסוים וכדי לא לפגוע בהם, צריך להתאים את התפריט לכולם. לכן, יש אפשרות להכין צלחות עם ירקות ופירות, להגיש בצד פיצה או להקים בר ממתקים. ככה, כולם יכולים ליהנות באופן שווה. אם יש לכם את הכוח והרצון לכך, אפשר גם להכין חטיפים תוצרת בית כמו ברוסקטה למשל. קחו בחשבון שאתם לא תרצו את כולם, תמיד יהיה את הילד/הורה האחד שלא כל כך ימצא מה לאכול.

יום הולדת
עוגה – חובה בכל יום הולדת

יום הולדת – קישוטים ונושא המסיבה

קישוטים הם אחד האלמנטים הכיפיים ביותר במסיבת יום הולדת ולכן כדאי להשקיע בהם. כמו כן, הקישוטים צריכים להיות תואמים לנושא המסיבה. הנה מספר רעיונות לנושאי מסיבות:

 1. במעבה היער
 2. יצורים קסומים
 3. דמויות טלוויזיה אהובות
 4. המערב הפרוע
 5. קרקס
 6. תחפושות
 7. ממלכה
 8. אותיות
 9. צורות

נושאים שונים מתאימים לגילאים שונים. נושא היער או היצורים הקסומים, מתאים יותר לילדי הגן או ילדים בכיתות א'-ב'. נושא הצורות או האותיות, מתאים לילדי הגן או צעירים יותר כדי ללמוד על צורות ואותיות. המטרה היא להשתמש בנושא בכל דבר. למשל, אם בחרתם במסיבת צורות והצורה שבחרתם היא עיגול, על כל המשתתפים להתלבש בלבוש שיש עליו עיגול (חולצת נקודות, חולצה עם ציור של כדורגל או כל דבר אחר). הקישוטים צריכים להיות בהתאם – בלונים עם נקודות, עוגה עגולה, חטיפים עגולים וכדומה.

קישוטים –

1. באנרים וקשתות

קשתות בלונים הן קישוט פופולרי מאוד. ניתן לשים אותן בכניסה לבית, בתחתית המדרגות או כתפאורה לכיסא של ילד/ת יום ההולדת.

להכין קשת בלונים באופן עצמאי זה אפשרי, אבל זו התחייבות די גדולה וזה לא כזה פשוט. אנו ממליצים למצוא מישהו מקצועי שיוכל להכין קשת בעבורכם ולשלוח אותה.

2. בלונים –

בלונים הם הקישוטים המרכזיים בימי הולדת. לכן, חשוב לראות שאתם קונים בלונים מתאימים. אפשר לקנות בלונים המציינים את גילו של הילד, בלונים עם כיתוב או בלונים בצורת דמות מסוימת. בנוסף, כדאי לסדר אותם בגבהים שונים כדי לתת אווירה ומראה חגיגיים יותר. שימו לב שבלונים יכולים להיות סכנת חנק בשל הסרטים שלהם או אם הם מתפוצצים. לכן, שימו עין על הילדים הקטנים שלכם וזרקו מיד בלון שהתפוצץ.

יום הולדת
בלונים – הקישוט המרכזי בכל חגיגה

3. תמונות החיים-

קישוט זה מתאים יותר ליום ההולדת הראשון או השני של הילד. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת כמה תמונות של הילד שלכם ולתלות אותם ברחבי הבית או על קיר מסוים. התמונות צריכות להיות מסודרות לפי ציר הזמן וכך האורחים יוכלו לראות איך הילד שלכם גדל יפה.

יום הולדת – מסיבות מעט יותר משוקעות (ויקרות)

 1. רכיבה על סוסים – במידה והילד שלכם לא מפחד, קחו אותו לרכב על סוסים. זוהי חוויה מהנה ביותר בעבור הילדים ומפגש זה עם הסוסים (ועם חיות בכלל), הוא מעולה והופך את הילדים לחברותיים יותר.
 2. פינת ליטוף – זוהי אטרקציה המתאימה לילדים בגילאי 2-10 ואף יותר. ככל שהילדים גדולים יותר, הם יותר יתחברו לחיות. אטרקציה זו יכולה ללמד את הילדים בצורה נעימה ומהנה על בעלי חיים שונים כמו ארנבים, שרקנים ואף חיות גדולות יותר כמו כבשים ועיזים.
 3. צביעת פנים – ילדים אוהבים להתחפש ולשחק משחקי תפקידים ולכן הם ישמחו ביותר שיצבעו להם את הפנים ויקשטו אותם בכל מיני דמויות או חיות.
 4. עוגת ריסוק – עוגה זו מתאימה לילדים קטנים בני שנה או שנתיים. תנו להם לפרק באופן עצמאי את העוגה ולקחת את הביס הראשון ממנה.

רוצים לקרוא מאמרים בנושא נעלי צעד ראשון? אם כן, לחצו כאן.