חוגים לילדים הם משהו שהורים מכניסים לחיי ילדיהם מכמה סיבות – חלק רוצים שקט בשעות אחר הצהריים ובעזרת החוגים, הם מקבלים אותו. חלק רוצים שהילד ימצא משהו שהוא אוהב ולכן מנסים כמה דברים בו זמנית או אחד אחרי השני. חלק רוצים שהילד ירחיב את האופקים ויחווה דברים וחלק פשוט עושים זאת כי הילד ביקש.

חוגים הם חשובים מאוד מכל הסיבות שהזכרנו הרגע. הילד בהחלט צריך מסגרת נוספת מחוץ לשעות בית הספר או הגן, הילד בהחלט צריך להרחיב את האופקים שלו ולנסות לראות למה הוא מתחבר והורים גם צריכים קצת את השקט שלהם.

אחד החוגים הפופולריים ביותר, בעיקר בקרב ילדות, הוא חוג ריקוד. חוג ריקוד נותן להן במה להוציא אנרגיות תוך כדי למידה כלשהי וגם זה נותן להן הרגשה שהן סוג של נסיכות. למרות זאת, אין שום סיבה שבנים לא ילכו לחוג ריקוד. זה בסדר גמור ואם הילד אוהב את זה, אסור למנוע זאת ממנו. במאמר הבא, אנו נציג 5 יתרונות גדולים שהילדים מקבלים מחוג ריקוד.

חוגים לילדים – ביטחון עצמי משופר

אפשר לחוות חוסר ביטחון כבר מגיל קטן. אף הורה לא רוצה שהילד שלו יהיה נחבא אל הכלים ברמה שהוא לא מעריך את עצמו. הרבה גורמים יכולים להוביל לכך אך הגורם המרכזי אצל ילדים הוא אי חיבור חברתי. הרבה מאוד פעמים, זהו דבר שלא נראה על פני השטח או בבית וילדים רבים חווים זאת לבד וזה עלול בעתיד להוביל לדברים לא טובים.

בחוג ריקוד, הילד מוצא את המקום שלו, את המקום שבו הוא יוכל להתבטא. הוא מרגיש שהוא חלק ממשהו ושהוא לא לבד. כך, הביטחון העצמי שלו משתפר והוא מתחיל להעריך את עצמו ולראות עצמו כשווה לאחרים.

חוגים לילדים –ביטוי יצירתי

אמרנו בפתיחה, שהריקוד נותן לילדים במה להציג ולהביע את עצמם וזה נכנס לתוקף בביטוי היצירתי. הריקוד נותן לילד את האפשרות לספר את הסיפור שהוא רוצה מבלי להוציא מילה. הוא מתחבר לצד היצירתי שבו שמוציא ממנו דברים שבמקום אחר אולי לא היו באים לידי ביטוי.

חוגים לילדים

חוגים לילדים – שיפור כישורים קוגניטיביים

בנוסף ליצירתיות, הריקוד עוזר גם בשיפור הכישורים הקוגניטיביים של הילד. בתהליך הלמידה, הילד עוקב אחר התנועות של המדריך ובעצם מחקה אותן. בעצם כך שהוא צריך ללמוד את הצעדים בעל פה, הוא משפר את הזיכרון שלו, את הקואורדינציה, את קשר עין-יד-רגל וכדומה.

חוגים לילדים – כושר גופני

כושר גופני הוא חשוב בכל הגילאים ודרך מעולה לגרום לילד לשמור על כושר היא באמצעות החוגים השונים כשריקוד הוא אחד המרכזיים שבהם. בשיעורים, הילד זז המון, מוציא אנרגיה ובסגנונות מסוימים גם לומד גמישות. הריקוד עוזר לשיפור היציבה, התיאום וכאמור, הגמישות ומכניס את הילד לכושר מעולה בצורה מהנה וכיפית.

חוגים לילדים – כישורים חברתיים

שיעורי ריקוד יכניסו את ילדכם לעוד מסגרת שבה הוא פוגש עוד ילדים בני גילו וכך הוא יכול לרכוש עוד ועוד חברים. בנוסף לכך, ריקוד הוא פעולה מאוד חברתית שכמעט ואי אפשר לעשות לבד כך שבן/בת הזוג לריקוד של הילד שלכם יכול להיות החבר הקרוב ביותר שלו. בשל העבודה הצמודה והאינטנסיבית, הקשר שייווצר ביניהם הוא חזק מאוד. בנוסף לכך, קבוצת הריקוד היא מגובשת ביותר כך שזוהי בעצם קבוצת חברים אחת גדולה.

ריקוד הוא פעילות רבגונית שיכולה לשרת מטרות רבות ולהביא יתרונות רבים אל חיי ילדכם. יש סגנון לכל אישיות, בין אם הם בוחרים בג'אז, היפ הופ, סטפס או בלט. הדבר החשוב ביותר הוא שהם עושים משהו שגורם להם לחייך.

אל תחששו משיעורי ריקוד לבנים, יש סגנונות המתאימים גם להם (למרות שכל סגנון מתאים לכולם). תנו להם את המקום שבו הם יכולים להיות הם עצמם, בלי מסיכות, בלי הרגשה של היררכיה אלא הרגשה שהם כולם קבוצה אחת עם מטרה אחת ואהבה אחת שהיא הריקוד.

אם תרצו לקרוא עוד מאמרים בנושא התפתחות הילד, לחצו כאן.