סנדלים טבעוניות הן מעולות לקיץ אך נשים רבות חושבת שאופנה טבעונית היא לא יפה ולכן הביקוש להן הוא נמוך בקרב הציבו הרחב. מי שבעיקר נהנות ממה שיש לסנדלים טבעוניות להציע הן הנשים שטבעונות היא דרך החיים שלהן. כן, טבעונות לא מתנקזת רק לאוכל שבצלחת אלא לכל אספקט בחיים הנוגע באיזושהי צורה לבעלי חיים ודברים המגיעים מן החי. אחד מהאספקטים האלו הוא אופנה.

האופנה הטבעונית מתחזקת יותר ויותר בעשור האחרון יחד עם הטבעונות והיא מתחילה לתפוס חלק בלתי מבוטל העולם הזה. ובכל זאת, המון אנשים נמנעים מלקנות פריטי אופנה טבעוניים מכיוון שיש להם איזושהי תפיסה בראש שאופנה טבעונית זה פחות יפה או פחות טוב.

התשובה שלי לאנשים אלו – אתם טועים. בדיוק בגלל שהאופנה הטבעונית מתפתחת, היא מתאימה את עצמה לליין האופנה הקיים ולא מנסה לשנות אותו מבחינת הנראות אלא מבחינת החומרים בהם משתמשים. אני עצמי לובשת טבעוני אבל לא אוכל טבעוני. למה אני נועלת סנדלים טבעוניות? מספר סיבות:

מבחר רחב

וואו כמה הוא רחב. אתן כנראה לא מודעות לכך אבל חלק מהנעליים/ סנדלים שאתן רואות בחלונות הראווה או על המדף בחנויות הן טבעוניות. כן, מוכרים אותן בחנויות רגילות, לא חייב ללכת למיוחדות.

סנדלים טבעוניות מגיעות בשלל צבעים, צורות וסוגים,  ממש כמו כל נעליים אחרות. בעצם, הדבר היחידי שמבדיל בין סנדלים "רגילות" לסנדלים טבעוניות הם החומרים מהם עשוי הסנדל. סנדלים רגילות יכולות להיות עשויות עור וסנדלים טבעוניות יהיו עשויות עור טבעוני שכמעט ואי אפשר להבדיל בינו לבין עור רגיל.

ורסטיליות

סנדלים טבעוניות הן כולבויניקיות. הכוונה היא שהן הולכות טוב (כמעט) עם כל דבר. ג'ינס, שמלה, חצאית או כל דבר אחר שבא לכן ללבוש, אתן יכולות ללבוש עם הסנדלים הטבעוניות.

בשל סיבה זו, אתן גם יכולות להשתמש בהן בכל אירוע שיש לכן. זה לא משנה אם אתן הולכות לעבודה, יוצאות למסיבה עם חברות, חתונות, בריתות, בר מצוות ואזכרות. מה שבא לכן, הן פשוט מתאימות להכל!

סנדלים טבעוניות
גם לים הן מתאימות

עמידות ואיכות

כאן זה משתנה בין סנדל לסנדל. הסיבה היא שחומרים שונים, מחזיקים לאורכי זמן שונים. בגדול, סנדלים טבעוניות מחזיקות זמן די רב. סנדלים טבעוניות מסוימות יכולות להחזיק שנה ואחרות יחזיקו 5 שנים. טיפ שיעזור לכן להאריך את חיי המדף של הסנדלים – תשמרו עליהן ותנקו אותן לעיתים קרובות.

כבר אמרתי לכן שמי שלא ממש אבל ממש מבינה בתחום, לא תדע להבדיל בין עור טבעוני לעור רגיל. החומרים איכותיים ביותר וזה גם נובע בעמידות של הסנדלים הטבעוניות, שכבר דיברנו על זה.

סנדלים טבעוניות
אתן לא תתפשרו על איכות ונוחות

שומרות על הסביבה

סנדלים טבעוניות שומרות על הסביבה הרבה יותר מאשר סנדלים רגילות. סנדלים טבעוניות עשויות מעור מלאכותי. זהו עור המיוצר מחומרים שונים כמו פלסטיק ממוחזר, צמיגים ושאריות מזון (לא השאריות המגעילות שאתן חושבות עליהן). חומרים אלה מתכלים מהר יותר או שניתן לעשות בהם שימוש חוזר שוב ושוב.

בנוסף, תהליך הייצור של סנדלים טבעוניות לא דורש להשתמש בכמות גדולה של כימיקלים כמו שדורש הייצור של סנדלי עור רגילות. עובדים מסכנים את חייהם ואת הטבע כדי לייצר את הסנדלים הללו ועוד לא דיברנו על החיות שמהן מגיעים כל העורות בהם משתמשים.

אני מחזיקה בארון שלי 5 זוגות של סנדלים טבעוניות. אומרים שלא שוכחים את הפעם הראשונה – אז אספר לכם עליה בקצרה. חיפשתי סנדל אלגנטי לאירוע של חברה (שישי בצהריים בקיץ, אירוע בחוץ. אין סיכוי שהייתי הולכת עם עקבים). יש איזו חנות נעליים שאני אוהבת די קרוב לבית שלי, אז הלכתי לשם. אני מכירה כבר את המוכרת ואנחנו מדברות קצת כשאני מגיעה לשם.

היא עזרה לי, הביאה לי כל מיני סוגים של סנדלים בכל מיני צבעים. אחרי בערך 15 זוגות שמדדתי (ולא, אני לא מגזימה), לא מצאתי משהו שהיה מתאים. היא הביאה לי קופסה עם זוג סנדלים מהממות בצבע תכלת עדין, עם אבזם קטן וחמוד. נעלתי אותן והרגשתי שאלה הסנדלים הנכונות.

התלהבתי מאוד והיא זרקה לאוויר "אולי תופתעי לשמוע אבל הסנדלים האלה הן סנדלים טבעוניות". הייתי קצת בשוק כי עד אז גם אני חשבתי שאופנה טבעונית מיודעת לטבעונים בלבד ואני כאמור לא אחת כזו. אבל זהו, שלא. אופנה טבעונית מתאימה לכולם. רק צריך למצוא את מה שמוצא חן בעיניכן, כמו בכל דבר.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים על נעליים טבעוניות, לחצו כאן.