פריטים לתינוקות הם הדברים המרכזיים ברשימת הקניות שלכם כשאתם הורים לתינוק קטן או כשאתם עומדים להיות כאלה. כשאתם קונים דברים לילד, אתם קונים הרבה דברים שלא צריך. כשהילד בן 3 חודשים, אתם לא צריכים לקנות לו רכב צעצוע שאפשר ממש לנהוג בו. כן, זה קורה.

כשאתם קונים דברים בעבור הילד, חשוב שהם יהיו פרקטיים ושימושיים, לכן, אתם צריכים לעשות רשימה מושכלת ונכונה כדי לא לבזבז יותר מדי כסף סתם כך. במאמר, נציג בפניכם מספר דברים שאתם פשוט חייבים שיהיו ברשימה שלכם וגם עוד כמה פריטים שאין בהם צורך בכלל.

פריטים לתינוק – מושב בטיחות לרכב

האם ידעתם שבארה"ב, בית החולים לא משחרר יולדות ותינוקות בני יומם אם להורים אין כיסא בטיחות מתאים ברכב? אומנם בישראל אין חוק כזה אך בהחלט שמים לב לעניין. בנוסף, אם לא יהיה לכם כיסא בטיחות לרכב (כזה המתאים לגיל הילד כמובן), לא תוכלו לקחת את הילד הביתה. אתם לא יכולים לנסוע עם הילד על הידיים כל הדרך. רכשו סלקל הנחשב ככיסא בטיחות, עוד לפני הלידה כדי שיהיה לכם את מה שצריך מראש.

פריטים לתינוק – עגלה

עגלה צריכה להיות בראש רשימת הדברים שתקנו לתינוק מהסיבה הפשוטה שהיא כנראה הפריט הכי שימושי שיש. קודם כל, בשביל לצאת לסיבוב בחוץ עם הילד – אתם צריכים עגלה, כדי שהוא יהיה בסלון ואולי גם יישן – אתם צריכים עגלה, כדי לקחת אותו ברחבי הבית – אתם צריכים עגלה.

עגלה היא גם אחד הפריטים היותר קשורים לילד מבחינת אסוציאטיבית כך שאין בכלל ספק שאתם זקוקים לה. לכן, בחרו את העגלה הנכונה ביותר עבורכם ועבור הילד שלכם כך שאתם תיהנו מהשימוש בה.

פריטים לתינוק

פריטים לתינוק – נדנדה מיוחדת

זה קצת מוזר להכניס נדנדה מיוחדת לרשימת הדברים שאתם פשוט חייבים שיהיו לכם. הסיבה לחשיבה הזו היא שזו נדנדה, יש כזאת בחינם בגן המשחקים השכונתי והיא לא מתאימה כרגע לילד ובנוסף, למה משהו שהוא מיוחד, הוא מוצר חובה?

הסיבה הפשוטה היא כזו – לתינוקות, יש מחזור שינה שונה לגמרי משלנו בגלל שהם היו רגילים לישון במהלך רוב היום. זה קרה מכיוון שהם היו מתנדנדים ברחם של האם בכל תזוזה שלה. הנדנדה הזו, מחקה את התנועות שהילדים היו מרגישים ברחם והם נרדמים לבד כך שאתם לא צריכים לנענע אותם בעצמכם. זה אומנם יעלה לכם כסף אך יהיה לכם הרבה יותר נוח במהלך הימים כשהילד יירדם באמצע היום.

פריטים לתינוק – מוניטור

מוניטור לתינוק יעזור לכם לדעת מה קורה עם הילד שלכם בכל רגע כשאתם לא לידו. בשנים האחרונות, המוניטורים התקדמו ונהיו הרבה יותר מפותחים ומתקדמים. בעבר, היה אפשר רק לשמוע את הילד במידה והוא בוכה, היום, ממש אפשר לראות אותם מכיוון שהמוניטורים השונים מאובזרים במצלמות רשת.

עם מוניטור, אתם יכולים לראות ולשמוע את הילד מבלי שתצטרכו להיות לידו. כך, רק במידה והוא בוכה אתם צריכים לגשת אליו. במידה והוא ישן והכל בסדר, אתם יכולים להיות בסלון, במטבח או בחדר שלכם ולבשל, לאכול, לראות טלוויזיה או כל דבר אחר ועדיין להיות שם כשהוא צריך אתכם.

פריטים לתינוק – עריסה

התינוק צריך מיטה משלו. זה מובן לגמרי שאתם רוצים להיות כמה שיותר קרובים אל הילד שלכם ויש הורים שמשכיבים את הילד לישון במיטה שלהם וזה פשוט לא טוב. קודם כל, הילד צריך מרחב משלו. בנוסף, במיטה שלכם אתם עלולים בטעות להסתובב עליו ולפגוע בו. הדבר הכי חשוב הוא שמיטה משלו יכול לעזור להפחית את הסיכוי למוות בעריסה.

פריטים לתינוק

פריטים לתינוק – מוצצים

זה כנראה בגלל הפעולה עצמה שמוצצים מרגיעים את הילד ובינינו, לא כל כך נעים אך זה נכון, גם משתיקים אותם. לכן, אתם חייבים שיהיו לכם כמה מהם בהישג יד ובשל כך אתם חייבים שהם יהיו ברשימה שלכם.

פריטים לתינוק – חיתולים ותיק חיתולים

אין לדעת מתי הילד יצטרך שיחליפו לו חיתול ולכן אתם חייבים שיהיו לכם חיתולים בהישג יד בכל מקום שאתם נמצאים בו. כדי שלא תסחבו אותם סתם ככה עם כל הדברים הנלווים להם, אתם זקוקים גם לתיק חיתולים. בתיק זה יהיו חיתולים, משטח התחלה, מגבונים, טלק או קרם וכל דבר אחר שצריך לדעתכם. כך, יהיה לכם הרבה יותר קל לסחוב את כל הדברים יחד איתכם.

פריטים לתינוק

פריטים לתינוק – נעליים

כאן אנחנו קצת מרמים מכיוון שאת הנעליים אתם צריכים לקנות רק כשהילד מגיע לשלב הזה בחייו. הסיבה היא שהנעליים מוזכרות כאן היא מכיוון שמבלי שתשימו לב, הילד שלכם יתחיל ללכת ויצטרך נעליים. הרבה הורים לא מאמינים שצריך לקנות נעליים כשהילד מתחיל ללכת אך זה לא כל כך נכון. הסיבה שצריך נעליים היא מכיוון שהנעליים שומרות על הרגליים של הילד והיתרונות שלהן בעזרה בלימוד הליכה הן רק בונוס.

אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על נעליים לתינוקות, לחצו כאן.

פריטים לתינוק – הדברים שאתם לא צריכים

מגבונים חמים – נכון שאתם רוצים לשמור על הילד שלכם אך מגבונים רגילים מספיקים בהחלט.

שולחן החתלה – אין שום צורך במשטח החתלה מיוחד. בבית, אתם בהחלט יכולים להחליף לילד חיתול על המיטה או הספה וכשאתם בחוץ, שמיכה פשוטה תספיק. קנייה של שולחן החתלה היא בזבוז כסף מיותר.

פח מיוחד לחיתולים – אין שום סיבה לקנות פח מיוחד לחיתולים, אתם בהחלט יכולים לזרוק אותם לפח הרגיל של הבית. סגרו היטב את החיתול המלוכלך ואם המצב ממש רע, אפשר גם לעטוף אותו בשקית וזרקו לפח.

תערובת מזון לתינוקות – גם כאן זו סוג של רמאות כי הרבה יותר קל לקנות משהו מוכן מאשר להכין אותו בעצמכם אך אם אתם רוצים לדעת בוודאות מה הילד שלכם אוכל, אתם יכולים להכין לו את תערובת הפירות בעצמכם במקום לקנות אחת מוכנה.

חיתולים – כבר דיברנו על חיתולים ואמרנו שהם מוצר חובה וזה נכון. כאן, הכוונה היא לכמות חיתולים מוגזמת. הורים רוצים להיות מוכנים ככל הניתן והרבה פעמים קונים חיתולים בכמויות לא הגיוניות. הילד שלכם גדל בכל יום ויכול מאוד להיות שהחיתולים שקניתם ממש לא מזמן בכמות סיטונאית, לא יתאימו לו יותר. לכן, קנו כמויות הגיוניות ואם ייגמר, קנו שוב.

מובייל – פעם, הם היו מאוד פופולריים אך האמת היא שהם סכנת חנק המרחפת מעל ראשו של הילד וזה תרתי משמע.