ניקיון זה משהו שעושים לרוב אחת לשבועיים בצורה יסודית הכוללת ניקיון אבק, ספונג'ה בכל הבית ויש כאלה שמכניסים גם ניקיון כללי של האמבטיה עצמה. החדר הקשה ביותר לניקיון הוא בדרך כלל חדר הילדים.

הסדר נכנס בתוך העניין של הניקיון והוא מה שבאמת מאתגר בחדר הילדים. הצעצועים שנמצאים בכל מקום, הצבעים והטושים שמפוזרים על השולחן, הבגדים, הנעליים וכמובן שיש גם אבק ולכלוך מסביב. לשמור על הסדר והניקיון הוא לא משהו שנמצא בראש מעייניהם של הילדים ולכן זה נופל עליכם. במאמר הבא, נציג בפניכם טיפים לניקיון מהיר של חדר הילדים.

ניקיון – מצב רוח מרומם

אתם בכלל לא מבינים כמה מצב הרוח משפיע על מה שאנחנו עושים. הרבה פעמים, כשאנחנו נכנסים לחדר של הילדים ואנו רואים את כל הבלגן המטורף שהם עשו, זה הגיוני לגמרי שתקבלו חושך בעיניים.

במצב כזה, אתם כנראה תתחילו את הניקיון במצב רוח ירוד, חסרי כוחות וחשק וזה יוביל לכך שאתם תחפפו בניקיון ולא תעשו אותו כמו שצריך. ניקיון לא מושלם עלול להוביל לכך שהמון חיידקים וזיהומים יישארו באוויר ובעל המשטחים, מה שעלול להוביל לכך שילדיכם יחלו.

מה שאפשר לעשות כדי להרים את מצב הרוח שלכם הוא כל מה שעושה לכם טוב. הרבה מאוד אנשים בוחרים להשמיע מוזיקה שהם אוהבים כדי להרים את מצב הרוח שלהם. זה גורם להם לשכוח את מה שהם עושים ולהיכנס למוזיקה וזה עוזר להם להיות שמחים יותר.  

ניקיון
עשו זאת עם מצב רוח טוב

ניקיון – תתחילו מסידור המיטה

סידור המיטה בתחילת הניקיון, ישרה עליכם הרגשת סדר וניקיון רצינית כבר על ההתחלה. סידור המיטה יכניס לכם הרבה יותר סדר לעיניים ואתם תרגישו שעשיתם וי גדול מאוד בכל הנוגע לחדר הילדים.

אם יש דברים על המיטה, העבירו אותם כרגע לכיסא או לשולחן ותתעסקו בהם אחר כך. הורידו את המצעים, שימו מצעים חדשים, סדרו בצורה יפה את השמיכה והכריות והסדר שיהיה לכם בעיניים ישתפר פלאים.

ניקיון
התחילו מסידור המיטה

ניקיון – סידור הצעצועים

עכשיו הגענו לחלק הקשה ביותר בסידור של חדר ילדים והוא סידור הצעצועים. אחת הבעיות הגדולות בסידור הצעצועים הוא הסיכון לדרוך על צעצוע כשאתם יחפים. הכאב הוא אדיר, לא נעים בכלל והדבר הכי גרוע הוא שהדריכה הזו גם עלולה לשבור את הצעצוע של הילד וזה יכול לגרום לכעס, עצב ואכזבה מצידו.

כדי להימנע מזה, היכנסו לחדר בזהירות רבה, סרקו אותו לרגע והתחילו להרים את הצעצועים כדי לפנות לכם נתיב הליכה נוח. הסתכלו מתחת למיטה, מתחת לשולחן ומתחת לכל דבר אחר שיכול להיות שמסתיר איזה צעצוע או שניים.

הכניסו את כל הצעצועים לקופסה או סדרו אותם במקום המיועד להם. אם אתם בעניין, אפשר (והאמת גם רצוי) לשטוף צעצועים מלוכלכים ומאובקים.

ניקיון

ניקיון – אל תשכחו לרוקן את הפח

ילדים אוהבים לעשות יצירות ולכן ניתן למצוא הרבה גזירי נייר ודפים מפוזרים על השולחן וגם על הרצפה. הקפידו לאסוף את כל הניירות לפח. ילדים משאירים דברים במקומות מוזרים ולכן אנו מציעות לכם לחפש אשפה גם במגירות, על המיטה ואפילו בארון הבגדים. אחד הדברים שילדים אוהבים להחביא מההורים שלהם הם עטיפות של חטיפים וממתקים אז אנו מציעים לכם לחפש גם אותם.

אחרי שאספתם את כל האשפה, אל תישכחו לרוקן את הפח ולנקות אותו כדי לשמור על היגיינה.

ניקיון וסדר זה חשוב ביותר ולכן רצוי לעשות זאת לפחות פעם בשבועיים. אתם רוצים לתת לילד שלכם את הטוב ביותר אבל לפעמים מזניחים את הדברים החשובים ביותר כמו לנקות. חדר נקי יעזור לילד להישאר בריא וגם ייתן לכם ולו תחושה נעימה יותר.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים כמו זה, לחצו כאן.