ניהול זמן נכון הוא אחד המפתחות להצלחה בחיים. ניהול זמן נכון בעבודה, יעזור לכם להספיק יותר דברים. ניהול זמן נכון בפן האישי יעזור לכם להקדיש זמן לזוגיות שלכם, לחברים שלכם, להורים שלכם וגם לעצמכם. דבר שמצריך הקדשת זמן מרובה הם ילדים. כשאתם הורים, קשה מאוד לשלב בין הכל מכיוון שמצד אחד אתם לא רוצים לאבד את הקריירה שלכם שעבדתם עליה קשה מאוד אך מצד שני, הילדים, הם הדבר החשוב ביותר בחיים שלכם.

לכן, כדי להקדיש מספיק זמן לילדים וגם לעבודה, אתם מזניחים דברים חשובים אחרים כמו את עצמכם ולפעמים גם את הזוגיות שלכם. כדי שלא יקרה מצב שבו אתם מזניחים משהו או מצליחים לשלב הכל אבל נשארים גמורים ומרגישים שאין לכם אוויר, אתם צריכים לדעת איך לנהל את הזמן שלכם בצורה נכונה.

במאמר הבא, נציג לכם מספר רעיונות המסבירים איך אפשר לשלב בין עבודה לבין הורות בצורה נכונה כדי לעזור לכם לנהל את הזמן בצורה הטובה ביותר עבורכם.

ניהול זמן

ניהול זמן – טיפול נכון בילדים

הטיפול בילדים הוא הדבר החשוב ביותר בחייכם אך כשאתם יוצאים לעבודה, אתם צריכים שמישהו אחר יעשה זאת. זה בכלל לא פשוט להשאיר את הדבר היקר לכם בידיים של מישהו אחר ולכן, חשוב מאוד לבחור את הגן המתאים ביותר.

כדי לעשות זאת, אתם יכולים לבקש המלצות מחברים, שכנים ובעצם מכולם כדי לקבל תמונה אמיתית ואמינה ככל האפשר. למרות זאת, לפני שאתם רושמים את הילד שלכם לגן, אתם צריכים לעשות סיבוב גנים. בסיבוב זה, אתם בודקים את הגן עצמו, את הגננות ושאר אנשי הצוות. בקשו בדיקות רקע על אנשי הצוות כדי לוודא שהילד שלכם אכן נמצא בידיים בטוחות. רצוי גם לשאול האם קיימות מצלמות אבטחה בגן ולבקש גישה אליהן.

אם הילד שלכם כבר בגיל בית ספר, בדקו אם בבית הספר מנוהל גם צהרון יום. כך תוכלו להרוויח עוד כמה שעות בעבודה או לבד בבית כשאתם יודעים שהילד שלכם בידיים טובות.

גם בייביסיטר בשעות הערב חשוב לבחור בצורה נכונה ומושכלת. קודם כל, כמובן, שאם אפשר, עדיף לבקש עזרה ממישהו מבני המשפחה. אם סבתא או סבא של הילד או הדוד או הדודה שלו, ישמרו עליו כשאתם יוצאים קצת לבלות, אתם יודעים בוודאות שהכל בסדר ושהילד נהנה ושמי ששומר עליו אוהב אותו בכל ליבו.

במידה ואתם שוכרים בייביסיטר זרה, גם כאן רצוי מאוד לבקש המלצות מכל מי שאפשר, בין אם אלה בני משפחה, חברים, שכנים ואפילו מהגננת של הילד. הזמינו את הבייביסיטר למין ראיון עבודה. שאלו על הניסיון שלה, על הילדים עליהם שמרה וכדומה. בקשו ממנה גם המלצות ממעסיקים. זה אולי נשמע מעט מוגזם אך כך אתם יכולים לדעת בוודאות שהילד שלכם נמצא בידיים טובות ושאתם יכולים לעשות דברים אחרים מבלי לדאוג.

ניהול זמן
בחרו את בית הספר הנכון ביותר עבור הילד שלכם

ניהול זמן – שעות עבודה גמישות

הורים טריים, בדרך כלל לא שמים לב שהשעות שבהן הם עובדים, לא מתאימים למצב החיים החדש שלהם. זה לא נדיר שאתם תקומו באמצע הלילה כדי להיות עם התינוק, זה לא נדיר שאתם תעשו כמה לילות לבנים והשינוי שחל בחיים שלכם, משפיע ישירות על השינוי שאתם צריכים לעשות בקריירה שלכם.

כדי לעשות את השינוי הזה, אתם צריכים לגשת אל המעסיק שלכם ולבקש לעבוד בשעות נוחות יותר שמתאימות לכם ולחיים החדשים שלכם. בסופו של דבר, זה משתלם גם עבורו. כאשר אתם עובדים בשעות שלא מתאימות לכם, איכות העבודה שלכם יורדת מה שגורם לבעיה גם עבור המעסיק.

רוב המעסיקים, יקבלו את העניין בהבנה ובשמחה וחלקם אף יציעו לכם את השינוי הזה מיוזמתם. אתם יכולים אולי לבקש לעבוד יום בשבוע מהבית או כל סידור אחר המתאים לכם וכמובן, גם למעסיק שלכם.

ניהול זמן – אל תזניחו את עצמכם

הזמן האישי שלכם עם עצמכם הוא חשוב ביותר להצלחה שלכם, גם בפן האישי בתור הורים וגם בפן המקצועי. בתור הורים, אתם צריכים לתזז ממקום למקום. מהעבודה, לאסוף את הילדים, להכין אוכל, לקחת אותם לחוגים ועוד המון המון דברים. בקושי נשאר זמן לעצור ולנשום.

בגלל כל הלחץ הזה, הרבה מאוד הורים מזניחים את עצמם, בין אם זה מדבר יחסית (אך לא באמת) שולי כמו התחביבים ועד הדברים הרציניים ביותר כמו תזונה ולפעמים גם בריאות. לכן, חשוב מאוד שתדאגו לעצמכם כי אם אתם לא תהיו במצב טוב, זה ישפיע בצורה ישירה על הילדים שלכם.

הקפידו על שינה טובה, על תזונה נכונה, על פעילות גופנית, על זמן לעצמכם וזמן לזוגיות שלכם. קחו לכם פעם בכמה זמן (העדיפות היא פעם בשבוע), שבפעם הזו אתם יוצאים לבילוי רק אתם, בתור זוג ושימו לב לא לדבר על דברים מלחיצים כמו הילדים או העבודה. דברו על החוויות שעברתם יחד ועל אלו שאתם רוצים עוד לעבור.

ניהול זמן
אל תזניחו את הזוגיות שלכם

ניהול זמן – בקרים קלים יותר

בתור הורה לילדים קטנים, הבקרים הם בדרך כלל הזמן הכי לחוץ ביום. זה הזמן שבו צריך להעיר את הילדים, לארגן אותם לגן ולבית הספר, להכין להם ארוחת בוקר וארוחת עשר ולהגיע בזמן למסגרות שלהם וכמובן, אתם, לעבודה.

כל זה לא פשוט, במיוחד אם הילד שלכם קם על צד שמאל ועושה לכם בעיות בהתארגנות ולא רוצה ללכת לגן או לבית הספר. לכן, כדי לעזור לכם וקצת להקל את הלחץ של הבוקר, אנו מציעים לעשות את כל הדברים בערב שלפני (את מה שאפשר כמובן). במקום לבחור בגדים בבוקר, בחרו אותם בערב שלפני והניחו אותם על הכיסא. בקשו מהילדים לעשות טבלה עם הדברים שהם רוצים בסנדוויץ' שלהם וכך לא תצטרכו להתלבט בכל יום לגבי מה לשים בכריך.

עשו את הדברים מסודר ככל האפשר, סדר בעיניים זה סדר בראש. אל תזניחו את עצמכם ואת הזוגיות, בקשו שעות נוחות יותר ועשו בחירה טובה ומושכלת במסגרות של הילדים. ניהול זמן הוא המפתח לסדר בחיים שלכם. אתם לא צריכים להיות בלחץ תמידי ולעבור מדבר אחד לאחר. אתם צריכים שיהיה לכם זמן גם סתם לשבת על הספה בבית ולנוח. כדי שזה יקרה, אתם צריכים לנהל את הזמן שלכם נכון.

כדי לקרוא עוד מאמרים כמו זה, לחצו כאן.