מדריך הורות לא באמת קיים, מצטערים להגיד לכם. אין כזה דבר הורה מושלם כי כולנו אנושיים וכולנו טועים אבל בהחלט אפשר ללמוד מטעויות של אחרים. לכן, אספנו כמה עצות מהורים וריכזנו אותם למאמר הבא. טיפים אלו לא יהפכו אותכם להורים מושלמים שלא טועים כי כמו שאמרנו, אין כאלה, אך בהחלט אפשר ללמוד דבר או שניים ולהימנע מכמה טעויות בדרך.

מדריך הורות – אתם מסתדרים יפה מאוד

כל הורה טרי מרגיש שהוא עושה משהו לא בסדר, תמיד חושבים שיש מישהו שעושה את זה יותר טוב מהם. קודם כל, אנחנו כאן כדי להרגיע אתכם ולהגיד לכם שזה לא נכון. רק אתם, יודעים מה הכי טוב לילד שלכם. לכן, פשוט תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים, אתם עושים את זה מצוין.

מדריך הורות – אין דרך נכונה להיות הורים

כמו שכבר אמרנו, אין כזה דבר הורים מושלמים ולכן אין דרך אחת נכונה להיות הורים. כל אחד עושה את זה בדרך שלו. אל תעשו השוואות בין הילד שלכם לילד של השכנה או של חברים שלכם ואל תשוו את עצמכם אליהם. כל אחד עושה זאת בדרכו שלו כי כולנו בני אדם שונים. אין בעיה (ואף רצוי) להתייעץ ולקבל טיפים מהורים אחרים אך בסופו של דבר, אתם תעשו את זה בדרך שלכם והיא הנכונה בשבילכם.

מדריך הורות – כל שלב עובר בסוף

יהיו לכם מאבקים וקשיים, אין דרך להימנע מזה אבל כדי לעבור אותם בהצלחה ויחסית בקלות, הדבר היחיד שאתם צריכים לזכור תמיד הוא שהכל זמני. הלילות ללא שינה, זה זמני. ילד שלא אוכל ירקות, זה זמני, וזה שהוא עדיין לא התחיל ללכת למרות שכל בני גילו כבר התחילו, גם זה זמני.

קחו כל שלב ושלב כחוויה וזכרו שזה יעבור די בקרוב. במידה ותתייחסו אל זה בצורה דרמטית מדי, אתם תסבלו, אבל אם תסתכלו על זה כחוויה ותתרכזו בדברים החיובים, הילד שלכם יבחין בזה והוא בעצמו יהיה שמח יותר.

מדריך הורות – זו לא בושה לבקש עזרה

כולם רוצים להיות עצמאיים ולעשות הכל לבד אך זכרו שאף אחד לא הצליח לבד. כולם קיבלו עזרה כזו או אחרת. תאמינו לנו שאף אחד לא יסתכל עליכם בעין עקומה אם תבקשו עזרה, להפך, מי שתבקשו ממנו עזרה יקפוץ מיד כדי לעזור.

זה לא משנה אם אלו סבא וסבתא, דוד ודודה או חברים, כולם יהיו מוכנים לעזור ולייעץ. בסופו של דבר, כמה שיותר אנשים שאוהבים ומחוברים לילד שלכם, יותר טוב. העזרה גם לא חייבת להיות עזרה עם התינוק. גם לעשות לכם כוס קפה או לעזור לכם לקדם קצת את עבודות הבית זו עזרה שאתם תשמחו לקבל ככל הנראה.

מדריך הורות
הם ישמחו לעזור

מדריך הורות – קחו זמן להכיר

תמיד שומעים על הקשר החזק והמיוחד בין הורים לתינוק שלהם. אלו פשוט שטויות במיץ עגבניות. אתם לא יכולים להיות קשורים כל כך לבן אדם שאתם מכירים חודש או חודשיים, גם אם זה הילד שלכם. בשל סיבה זו, זה בסדר לא להבין מה הוא רוצה כשהוא בוכה, זה לא אומר שאתם הורים לא טובים. עם הזמן אתם כבר תצליחו להבדיל בין סוגי הבכי השונים ואתם תדעו להגיד האם הוא בוכה כי הוא רוצה לאכול או כי הוא סתם עייף.

מדריך הורות – אל תזניחו את עצמכם

זה שאתם הורים, לא אומר שכל חייכם אמורים לסבוב סביב התינוק שלכם או עבודות הבית. קודם כל, לאימהות שבנינו, כתבנו מאמר המלמד שילוב בין אימהות לזמן חופשי. קראו אותו ותוכלו להגשים את עצמכן מבלי להרגיש שאתן מזניחות את הילד. באופן כללי, אסור לכם להזניח את עצמכם ואתם חייבים לפנות זמן גם לעצמכם בתור אדם פרטי וגם לכם בתור זוג. פנו לכם ערב בשבוע שבו אתם מזמינים אוכל מבחוץ, יוצאים למסעדה, הולכים לסרט או כל בילוי אחר שאתם אוהבים. גם ערב שבו אתם עושים מקלחת ארוכה יותר ונכנסים למיטה בשעה יחסית מוקדמת כדי לראות טלוויזיה זה אחלה.

מדריך הורות – הנציחו רגעים

רגע שעובר לא חוזר ולכן יש להנציח אותו. צלמו תמונות, הקליטו סרטונים ועשו הכל כדי שיהיו לכם זיכרונות שתוכלו בעתיד להסתכל עליהם בנחת וכיף. לכולנו יש כיום מצלמה זמינה אז הוציאו אותה מדי פעם כדי להנציח את הרגע. 

מדריך הורות
תמונות, תמונות ווידאו

מדריך הורות – צאו החוצה

כשיש לכם תינוק קטן, לפעמים אתם מעדיפים להישאר בבית. כל משפחה מהסיבות שלה. משפחה אחת אולי לא רוצה שכל העולם ישמע את הצרחות של התינוק שלהם, משפחה אחרת קצת מפחדת שיקרה משהו או כל דבר אחר.

למרות כל זאת, חשוב מאוד לצאת מהבית עם התינוק, לא רק בעבורכם אלא גם בעבורו. יציאה אל מחוץ לבית נותנת לילד לראות נוף שונה ובגיל צעיר, ככה הוא לומד על העולם והסביבה. בנוסף, האוויר הצח יעשה לו ולכם טוב.

אתם צריכים איזו הפסקה מהנוף של הבית וצריכים קצת מרגוע שסיבוב בחוץ יכול לספק לכם. זה יכול להיות סתם סיבוב מסביב לרחוב, יציאה לפארק או טיול של ממש. זה לא משנה מה נוח לכם, העיקר שתצאו החוצה.

מדריך הורות – עדיף לא לקחת דברים חדשים יד שנייה

אם חברים שלכם, בת הדודה או כל מישהו אחר שאתם מכירים, מנסה לעזור ולתת לכם מוצרים לתינוקות, אתם צריכים לבחון את העניין לרגע. אין ספק שהכוונות שלהם טובות והם באמת רוצים לעזור אבל גם אתם צריכים לעשות סינון מסוים בנוגע לחפצים שאתם לוקחים ואלה שלא. מוצרים טובים כמו בגדים למשל, אין בעיה לקחת כי זה יחסוך לכם כסף ואם הבגד טוב, אין שום סיבה לא להשתמש בו.

במידה והציעו לכם מוצר חדש, שעדיין יש עליו את תו המחיר והוא נמצא עדיין בתוך הקופסה, כאן אתם צריכים לחשוד לרגע. אם האדם לא היה זקוק למה שהוא מוכן לתת לכם, ככל הנראה גם אתם לא תזדקקו לו ובעתיד אתם תנסו להעביר את אותו המוצר באותו המצב ובאותה הדרך. לכן, חשבו פעמיים האם אתם באמת צריכים את המוצרים שנותנים לכם או שאתם סתם לוקחים כדי שיהיה.

אנו מקווים שהצלחנו להרחיב מעט את מדריך ההורות האישי שלכם. קחו את הטיפים והעצות הללו ויישמו אותם בחיי היום יום שלכם עם התינוק. זכרו, אין אדם בעולם שיודע מה טוב בעבר הילד שלכם יותר מכם. לא ההורים שלכם, לא חברים שלכם ולא אנשי מקצוע כאלה ואחרים. סמכו על האינסטינקטים שלכם כי כשאתם הופכים להיות הורים, הם משתנים ומתפתחים.

רוצות לקרוא מאמרים בנושא אימהות? לחצו כאן.